Apartament FABRYCZNA II - Powiśle - Warszawa - Polska

Warszawa Powiśle, Fabryczna

Standard Plus

Numer Referencyjny: FAB-2-1B-4P

40pow. 2ilość pokoi 4dla osób 2łózka jednoosobowe 1łóżka dwuosobowe

Cena za dzień od :(2-6 dni)

400PLN

 
  • 400PLN za dobę

Cena tygodniowa od :(7-27 dni)

2500PLN

 
  • 358PLN za dobę

Cena za 28 dni od :(28-90 dni)

9000PLN

 
  • 322PLN za dobę

Wynajem długoterminowy(91+ dni)

Cena za 28 dni od :

8000PLN

 
  • 286PLN za dobę

Przytulny apartament 2-pokojowy położony na warszawskim Powiślu. Mieszkanie znajduje się na 3 piętrze w budynku z windą.
W pokoju dziennym znajduje się rozkładana sofa, a w sypialni dwa pojedyncze łóżka. W pełni wyposażony aneks kuchenny umożliwia samodzielne przygotowanie posiłku. Apartament zlokalizowany w sercu Powiśla, przy parku Marsz. Rydza-Śmigłego oraz w pobliżu  bardzo modnej kawiarni "Na Lato". Okolica spokojna, w pobliżu Biblioteka Uniwersytecka oraz Centrum Nauki Kopernik. Powiśle tętni życiem i energią jak nigdy dotąd!
Dogodny dojazd do centrum i do ulicy Nowy Świat z licznymi sklepami restauracjami i kawiarniami. Dla fanów wszelkiego rodzaju wydarzeń sportowych i masowych, atutem będzie bliskość Hali Torwar, Pepsi Arena (Legia), WOSiR, Skate Park'u czy Stadionu Narodowego.

 Wyposażenie:

  •    Aneks kuchenny: płyta indukcyjna, lodówka, mikrofala, ekspres do kawy, czajnik, kpl. naczyń
  •    Pokój dzienny: rozkładana sofa 140x200, stół i 4 krzesła, TV
  •    Sypialnia: 2 łóżka pojedyncze
  •    Łazienka: kabina prysznicowa, umywalka, wc, pralka
  •    Przedpokój – szafa na ubrania
  •    Oraz: odkurzacz, żelazko, deska do prasowania, suszarka do włosów, krzesełko do karmienia, łóżeczko turystyczne, nocnik
  •    Internet
  •    Serwis zawiera pościel, komplet ręczników.

Powiśle – dzielnica położona w samym centrum Warszawy.Dzięki zbudowanym tu w ostatnich latach Bibliotece Uniwersyteckiej i Centrum Nauki Kopernik oblicze dzielnicy odmłodniało. W dawnych warsztatach, fabrykach, a nawet w hali dworca kolejki średnicowej powstają kawiarnie, kluby i restauracje. Powiśle tętni życiem i energią jak nigdy dotąd.

W sąsiedztwie duży park Park im. Rydza - Śmigłego bedący najmłodszym z warszawskich parków. Założony po wojnie, rozciąga się na powierzchni ponad 53 hektary. Jest to park wypoczynkowy  z dużą ilością fontann, dochodzący bezpospośrednio do Wisły. W odległości 300 m od mieszkania, znajduje się pomnik poświęcony saperom. Wschodni fragment parku sąsiaduje z gmachem Sejmu RP. Park mieści się na tyłach teatru Buffo i Muzeum Ziemi . W parku znajdują się słynne z wydarzeń kulturalnych Warszawskie OGRODY FRASCATI http://www.frascati.kijowski.pl/ . Blisko też do Placu Trzech Krzyży, Starówki, Krakowskiego Przedmieścia.

Restauracje w pobliżu:

Znajdujący się po sąsiedzku Torwar jest jedną największych hal widowiskowo - sportowych w Polsce, usytuowaną niedaleko ścisłego centrum Warszawy u zbiegu głównych tras komunikacyjnych. Należąca do Centralnego Ośrodka Sportu hala została w pełni zmodernizowana w 1999 roku i jest dziś idealnym miejscem do organizacji różnego typu imprez sportowych, koncertów, wystaw, targów, konferencji, bankietów czy też imprez firmowych. W skład kompleksu sportowego TORWAR wchodzi także w pełni wymiarowe, profesjonalne lodowisko.

Znajdujący sie tuż przy mieszkaniu Park Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza w Warszawie(do 1992 Centralny Park Kultury) to zespół kilku dużych układów ogrodowych na warszawskim Powiślu, o powierzchni ok. 90 ha. Powstał na terenach dawnej zabudowy miejskiej Powiśla oraz dawnych ogrodów Frascati, częściowo na skarpie wiślanej.Jest najmłodszym z ogólnomiejskich parków. Założony po wojnie, rozciąga się na powierzchni ponad 53 hektarów. Jest to park wypoczynkowy o współczesnym zgeometryzowanym układzie. Na osi głównego założenia parkowego, przy wybrzeżu Wisły, znajduje się pomnik poświęcony saperom. Wschodni fragment parku sąsiaduje z gmachem Sejmu RP.

Więcej informaci o OGRADACH FRASCATI :http://pl.wikipedia.org/wiki/Frascati_(Warszawa)

OKOLICE:

Mariensztat 
Spacer zaczynamy na Bednarskiej przy ul. Dobrej. Aż trudno uwierzyć, że przed 150 laty ta senna dziś okolica należała do najbardziej ruchliwych w mieście  »

Karowa 
Schodzimy ul. Bednarską na dół, skręcamy na prawo w ul. Furmańską. Idziemy chodnikiem obok ścieżki rowerowej. Mijamy studnię oligoceńską i po prawej mury, za którymi znajdują się ogrody Seminarium Duchownego oraz nieco dalej Pałacu Prezydenckiego »

BUW i Syrena 
Gmach zaprojektowany przez Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego jest bez wątpienia najbardziej niezwykłą budowlą wzniesioną w III Rzeczypospolitej )»

Wokół Tamki 
Jedna z najstarszych ulic warszawskich biegnie głębokim kanionem zabudowanym kamienicami sprzed 1939 r. i kilkoma wielkimi blokami z lat 60. Najefektowniej prezentuje się z kładki przerzuconej nad ulicą.  »

Foksal i Solec 
Skręcamy na prawo wzdłuż wąwozu uliczki Szczyglej. Przed wojną była ona w całości obudowana kamienicami, po których dziś nie pozostał żaden ślad  »

Park Kultury 
Czentralny Park Kultury i Wypoczynku wytyczono w latach 40. i 50. na rumowisku Powiśla w miejscu zburzonych fabryk. Niektórzy urbaniści w park chcieli zamienić zresztą całe Powiśle od Łazienek po Mariensztat, ale od tej koncepcji zaczęto odchodzić w początku lat 60. - kiedy to między drzewami rozpoczęto budowę kilku osiedli mieszkaniowych. Dziś Park nosi imię Marszałka Rydza-Śmigłego. ) »

Czerniaków 
Na dole ul. Profesorskiej skręcamy najpierw w lewo, potem na prawo w ul. Górnośląską. Dochodzimy do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej przy Zagórnej z lat 70. XX w. W jego bocznej elewacji pamiątka z Powstania Warszawskiego - wydobyty z gruzu, zardzewiały ciężki karabin maszynowy. Tu, na Górnym Czerniakowie w czasie powstania toczyły się wyjątkowo ciężkie walki  »

Spacer po Mariensztacie i Powiślu - zdjęcia 
 »

Spotkanie ze "Spacerownikiem po Mariensztacie i Powiślu" 
Jak wyglądała przed wojną Czerniakowska przy Ludnej?, a kiedy powstała klasycystyczna studnia w parku przy Książęcej? - takie pytania zadawali w sobotę nasi czytelnicy, którzy przyszli na spotkanie z nami ze Spacerownikiem po Mariensztacie i Powiślu »